b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_10_75246614_10156367795671555_7426281506013708288_o.jpg

Спортинг Лисабон - Еурофарм Работник 36-26 (17-11)

За разлика од претходните порази на Еурофарм Работник кои беа многу тесни, денес македонскиот вицешампион загуби убедливо со десет голови разлика. Натпреварот почна израмнето, но по 10. минута Спортинг почна да се одлепува. Со серија од 12- 2, домаќините дојдоа до предност од осум голови разлика, 16-8, па на полувремето заминаа со 17:11.

Во вториот дел иста слика на теренот, Спортинг Лисабон доминираше, имаше контрола врз резултатот и на крајот сосема заслужено победи со највисоки десет голови разлика 36:26.

Најефикасни во составот на Еурофарм Работник беа Остроушко и Јотиќ со по осум голови.

Во следното коло Еурофарм Работник следната недела го пречекува Савехоф.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48