francija_sudii.jpg

Европската куќа на ракометот ги делегираше официјалните лица за натпреварите од шестото коло на Лигата на шампионите. По репрезентативните обврски за време на ЕХФ неделата, веќе од четврток започнуваат натпреварите од редовното коло на најсилното европско натпреварување.

По репрезентативната пауза, на сцена се враќа Лигата на шампионите и настапите на Вардар и Еурофарм Работник во елитната конкуренција.

За натпреварот во Прешов против Татран, на Еурофарм Работник ќе им судат Французите Карим и Рауф Гасми, а делегат ќе боде Јанко Пожежник.

Натпреварот се игра в сабота со почеток од 18:00 часот.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

VF420 Web 178x156px DEC

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48