b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_10_DSC_9153_xlarge.jpg

СЕХА лигата одреди нов термин за одигрувањето на натпреварот од Б групата меѓу Металопластика и Еурофарм Работник.
Дуелот во Шабац беше првично закажан за 11 ноември, но овој натпревар има нов термин, а тоа е 23 ноември, сабота од 13:00 часот.

Така, наместо по завршувањето од натпреварот во Лисабон, против српскиот претставник, битолчани ќе гостуваат по завршувањето на натпреварот против Кокс.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

VF420 Web 178x156px DEC

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48