b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_10_ert_-tatran.jpg

Еурофарм вечерва пред своите фанови загуби од Татран Прешов со 23-24, гостите до триумфот стигнаа со гол во последните секунди. Очигледно Еурофарм е претплатен за драми во елитното ракометно натпреварување, клубот од Битола денеска имаше нов возбудлив меч полн со пресврти и неизвесност до самиот финиш. За жал, вицешампионот на Македонија на крајот остана со празни раце, а Татран Прешов си замина со победа.

Еурофарм Работник - Татран Прешов 23-24 (14-13)

Сала: „Боро Чурлевски“ во Битола. Гледачи: 2.000
Судии: Бартош Лесцински и Марцин Пичота од Полска

Еурофарм Работник:
Митревски, Чаневски, Ојлески, Маџовски 2, Чурлевски, Стјепановиќ 2, Радовиќ 2, Шевелев 1, Јотиќ 2, Вегар, Кукоски, Остроушко 8, Граџан 5, Ѓукиќ, Кузманоски, Петровски 1

Седмерци: 0/2
Исклучувања: 8 минути

Татран Прешов:
Цвитковиќ, Чуприна, Рабек 7, Ѓериќ, Лапајне 3, Крок 1, Муњоз 5, Урбан 1, Хозман, Вучко, Страновски 2, Михалка 2, Грзентиќ, Чарапкин, Афану Гатине

Седмерци: 2/5
Исклучувања: 8 минути

 

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

VF420 Web 178x156px DEC

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48