b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_10_DKP_2443.jpg

Селекторот на машката сениорска репрезентација Данило Брестовац го објави списокот на ракометари за настап на меѓународни пријателски натпревари во Турција. Бојан Маџовски и Мартин Велковски се двајцата ракометари на Еурофарм Работник кои ќе патуваат на турнирот во Ескишехир.

список мкд

За време на ЕХФ неделата која ќе се одржи од 21 до 27 ноември во рамки на подготвителниот период за настап на Европското Првенство 2020 во Австрија, Шведска и Норвешка, машката сениорска репрезентација на Македонија ќе одигра пријателски натпреви против репрезентациите на Турција и Грузија.

Натпреварите против селекцијата на Грузија ќе се одираат на 25 октомври во 20:00 часот и 26 октомври во 18:00 часот во СЦ „Борис Трајковски“.

Собирот е закажан за в понеделник со почеток во 17.00 часот во Хотел Александар Палас во Скопје.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

VF420 Web 178x156px DEC

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48