73017180 2462424314033137 4083687495248642048 n

Еурофарм Работник минимално поразен во Финска

прочитај повеќе...

Нареден натпревар - Сеха Газпром Лига

Металопластика -


Еурофарм Работник -

Сабота 23 Ноември , 13:00 ч.

 

Вести

seha wwwrhfcl2 wwwehff4 wwwehftv22

Next round icon

7 коло

Металопластика -

Еурофарм Работник -


Телеком Веспрем 37

Спартак Москва 32


ППД Загреб -

Мешков Брест -


Table icon

Сеха лига - Б група  Сезона 2019/2020

    ОН П Н И ГР Б
1. Телеком Веспрем 7 6 0 1 219:188 18
2. Мешков Брест 7 4 0 3 217:202 12
3. Еурофарм Работник 6 3 0 3 169:164 9
4. ППД Загреб 5 3 0 2 139:142 9
5. Металопластика 7 2 0 5 194:218 6
6. Спартак Москва 6 1 0 5 167:191 3
               

Next round icon

10 коло

Еурофарм Работник -

ППД Загреб -


Металопластика -

Телеком Веспрем -


Спартак Москва -

Мешков Брест -


2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48