ert tatran

Пораз во последните секунди на Еурофарм Работник против Татран

повеќе...

Вести

seha wwwrhfcl2 wwwehff4 wwwehftv22

Last round icon

6 коло

Спартак Москва -

Еурофарм Работник -


Телеком Веспрем 32

Мешков Брест 23


ППД Загреб -

Металопластика -


Table icon

Сеха лига - Б група  Сезона 2019/2020

    ОН П Н И ГР Б
1. Телеком Веспрем 5 4 0 1 146:127 12
2. Еурофарм Работник 5 3 0 2 137:129 9
3. Мешков Брест 5 2 0 3 149:141 6
4. ППД Загреб 3 2 0 1 80:84 6
5. Спартак Москва 4 1 0 3 112:127 3
6. Металопластика 4 1 0 3 113:129 3
               

Next round icon

7 коло

Металопластика -

Еурофарм Работник -


Телеком Веспрем -

Спартак Москва -


ППД Загреб -

Мешков Брест -


2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com